Ak by som musel byť v zahraničí, určite by som využil možnosť voliť

Vyzývam všetkých občanov Slovenskej republiky, ktorí sa budú v čase konania parlamentných volieb zdržiavať v zahraničí, aby využili svoje volebné právo. Registrácia na voľby zo zahraničia je možná už len do piatku 15. januára.

Každý dospelý občan má právo rozhodovať o ďalšom smerovaní Slovenska. Aj tým, ktorí sa dlhodobo zdržiavajú v zahraničí by malo záležať na tom, ako budú žiť jeho príbuzní, priatelia a ako bude vyzerať krajina, keď sa do nej raz vráti.

Najvýznamnejšími dôvodmi, prečo Slováci odchádzajú do zahraničia nedostatok pracovných miest, zlé podnikateľské prostredie a hľadanie kvalitnejšieho vzdelania.

V súčasnosti pracuje v zahraničí, podľa odhadov, viac ako 130 000 Slovákov. Ich skutočný počet, spolu s tými, ktorí študujú, bude ešte oveľa vyšší. Verím, že väčšina z nich by radšej pracovala, žila, či študovala doma. Účasť na voľbách je najlepší spôsob, ako prispieť k zlepšeniu situácie na Slovensku.

Som rád, že iniciatíva slovensko.digital vytvorila aplikáciu, ktorá umožní pohodlné odoslanie žiadosti emailom. Ak by som sa v čase volieb nachádzal v zahraničí, určite by som ju využil:
Voľby zo zahraničia